פנינים מפורסמות

מידע אודות פנינים מפורסמות לאורך ההיסטוריה


במהלך ההיסטוריה ,נמצאו מספר פנינים יוצאות דופן בגודלן ויופיין. במאמר זה  ,נפרט על כמה מפנינים אלו .


פנינת המלך  צ'רלס הראשון

אין מידע לגבי גודלה המדוייק של פנינה זו , אך מדיוקנים  שונים שצויירו בידי אנתוני  ואן דיק ,של המלך צ'רלס , ניתן להסיק שהיא בצורת טיפה  ,ובגודל מרשים. צרלס הראשון ,מלך אנגליה בשנים -1625-1649 , ענד על גבי אוזנו את הפנינה  הגדולה.  מלבד העדות האמורה  לעיל מהדיוקנים שלו , ישנה עדות נוספת לפנינה זו: צ'רלס הראשון הוצא להורג  וראשו נערף , ההמון שבא לחזות בהוצאה להורג  -כך נאמר , זינק לעבר ראשו של המלך כאשר הוא נערף , על מנת לקחת את הפנינה. כיום , לא ידוע מה עלה  בגורל פנינה זו ומעריכים שהיא הושמדה ,או נמצאת ברשות אספן שקט.

פנינת המלך צ'רלס השני

צ'רלס השני , שטען להיות בנו של צ'רלס הראשון ,עלה לכס המלוכה בשנת 1660 , גם  ברשותו הייתה פנינה גדולה ומרשימה : משקלה של פנינה זו היה כ 32.5 קראט , והיא הייתה גדולה ומרשימה במיוחד.היא ניתנה לצרלס השני על ידי דון פדרו דה-אפונטה , הרוזן של פאלמר . פנינה זו הושמדה בשנת 1734 בעקבות שריפה. פנינה זו הייתה דומה לפנינה אחרת מפורסמת הקרויה פנינת לה -פרגרינה .

פנינת לה-פרגרינה

פנינה זו שהייתה גם ידועה בשם פנינת המלך פיליפ השני , ידועה ומפורסמת לא רק בזכות גודלה , אלא גם בזכות יופייה שבא לידי בטוי בצבעה הלבן  של פנינה זו. היא שוקלת כ-51 קראט , וצורתה היא טיפה כמעט מושלמת. מקורה של פנינה זו , היא בחופי פנמה ,והיא נמצאה במאה ה16. לאחר שנמצאה היא  הועברה לרשות מלך ספרד , פיליפ השני נתן אותה מתנה לאשתו , מארי מלכת ספרד . לאחר מכן , הפנינה  עברה כמה ידיים; המלכה מרגרט , ג'וסף בונפרטה, ובסוף לידי האנגלים . בשנת 1969 , נרכשה הפנינה במחיר מצחיק של 37,000$  ע"י השחקן ריצרד בורטון , אשר נתן אותה מתנה לאשתו -אליזבת טיילור הידועה  כחובבת מושבעת של פנינים .

פנינת לה-פלגרינה

פנינה  אשר הטענות לבעלות עליה שנויות במחלוקת ; הספרדים טענו שהיא שייכת לאוצר המלך הספרדי , ואילו הצרפתים טענו כי היא שייכת לאוצר המלך הצרפתי . ככל הנראה הפנינה נמצאה בחופי דרום אמריקה , והייתה שייכת במשך שנים  לאוצר המלך הספרדי. ככל הראה היא הגיעה לרוסיה מהודו , כאשר בהודו היא הייתה ידועה בשם " פנינת זוזימה". הפנינה נעלמה למספר שנים ,והייתה בידי אספן פרטי. לאחר כמה שנים שוב צצה הפנינה המפורסמת ,ובשנת 1987  נמכרה במכירה פובית בסך של 463,800$.

פנינת לה- ריין

פנינה זו אשר תוארה כמדהימה ביופייה ,שקלה כ 27.5 קראט , והייתה שייכת לאוצר המלך הצרפתי . יש טוענים כי פנינה זו אשר נגנבה במהלך ההיסטוריה היא הפנינה הידועה בשם לה-פלגרינה , וכי למעשה האחים זוזימה רכשו אותה מהגנבים , ושינו את שמה. אחת הסיבות לכך היא שהיא בעלת מאפיינים דומים מאוד לפנינת לה-ריין. הפנינה  הייתה עגולה ומתוארת כ : פנינה בתולית , עגולה ומושלמת. ידוע כי הפנינה נרכשה על ידי אוצר המלך הצרפתי בסכום של :200,000 פרנק! סכום אשר נחשב אגדי בשנת 1791 .


הפנינה המלכותית של הונג קונג

פנינה מסוג "הים הדרומי" , כנראה אחת המוערכות והיקרות ביותר בעולם .שוקלת 127.5 קראט , ומידותיה הן 39X26 מ"מ . מקורה של פנינה זו  אינו ידוע בוודאות , אם כי משערים שהיא הייתה שייכת לאוצר הקיסרי של סין. היא נרכשה על ידי רשויות הונג קונג באמצע שנות הארבעים . כיום , הפנינה משובצת בתוך תכשיט פלטיניום משובץ יהלומים.

פנינת התקווה

אחת הפנינים הגדולות ביותר שנמצאו אי פעם, פנינה זו אשר מקורה בצדפת מים מתוקים , שוקלת כ 450 קראט! היא נרכשה  לראשונה על ידי  הנרי פיליפ הופ במאה ה19. כיום , פנינה זו מוצגת במוזיאון הבריטי להיסטורית הטבע, בתוך תכשיט  מעוטר כתר בצורת תליון .

פנינת לאו-טסה

הפנינה הגדולה ביותר שנמצאה אי פעם . הפנינה נמשתה לחופי פאלאוון , על יד צוללן פיליפיני  בשנת 1934 . היא הוצאה מתוך צדפת ענק  השוקלת כ 80 קילוגרם . משקלה של פנינה זו הוא 6.4 קילוגרם , על פי משקלה וגודלה  הפיזי אין מקום לספקות : היא אכן הגדולה ביותר.  בשנת 1936 ,  הוענקה  פנינה זו במתנה לווילדור דוול קוב, ע"י ראש שבט בפלאוון, כאות תודה לכך שהציל את בנו של ראש השבט  ממות.בשנת 1980 , מכרו יורשי קוב את הפנינה לתכשיטן בברלי הילס , תמורת 200,000 דולר.  ההערכה היא שכיום שוויה של הפנינה עומד על כ 40,000,000 דולר .

פנינת ג'ומון

כנראה הפנינה העתיקה ביותר הידועה לנו , מעריכים שגילה הוא כ 5500 שנים. פנינה זו אשר נמצאה ביפן , נקראת פנינת ג'ומון , על שם התקופה שלגביה היא מתוארכת , הקרויה תקופת  ג'ומון. למרות שאין רשומות היסטוריות לגבי פנינה זו , התיארוך נעשה בצורה ארכאולוגית ,לפי שאר החפצים שהתגלו יחד עם הפנינה כאשר היא נמצאה.