מדוע דווקא פנינים?

הסיבות שבגללן פנינים צוברות תאוצה

 


כיום, כאשר מצב שוקי ההון בעולם במצב שאינו ודאי,נוטים בעלי ההון להשקיע את ממונם בסחורות ומתכות יקרות כגון זהב ויהלומים. בעקבות כך , עלו מחירי הזהב והיהלומים למחירים שאין להם תקדים. יחד עם זאת נוצר מצב , שתכשיטים הופכים יקרים יותר , ובעלי מעמד הביניים בעולם המערבי, מתקשים בקניית תכשיטים יוקרתיים. מאידך גיסא, בסין, עולה רמת החיים בהתמדה ,והביקוש לסחורות ובכללן לתכשיטי יוקרה הולך וגובר.

תהליך הבחירה

יחד עם זאת , בסין ישנם אנשים רבים שפרצו את מעגל העוני והתקרבו אל מעמד הביניים. בפני אנשי מעמד הביניים החדשים האלו, עומדים כיום 2 אפשריות : קניה של תכשיטי יוקרה, אבל בתחתית של אותם תכשיטים ,או , תכשיטים הנחשבים לסמל מעמד יוקרה מצד אחד, אך מחירם הוא סביר ובר השגה. באופציה הראשונה ,עומדים כל אותם תכשיטים המכילים בעיקר זהב ויהלומים , בעוד שבאופציה השניה , נמצאים פנינים ותכשיטי פנינים.

בעוד שבאופציה הראשונה , תתבצע רכישה אחת ל5 שנים או יותר בממוצע ,כאשר האופציה השניה מגבילה פחות , ורכישה יכולה להתבצע על בסיס שנתי .

 

בעקבות כך , בוחרים רבים בעולם באופציית הפנינים. הביקוש הולך וגובר כאמור בעקבות שיפור ברמת החיים בסין , וכך גם המחירים. מחיר הפנינים כיום גבוה פי 2 או 3 (תלוי בסוג הפנינים) מאשר היה לפני כ-3 שנים , ומדיווחים אחרונים עולה כי הם עולים לעלות עוד יותר בקרוב . הפנינים מבוקשות מאוד כיום בעיקר בתחום מתנות לאשה,לנישואין ,אירוסין וימי אהבה . נציין כי קסמן של הפנינים הוא בזכות צבען הלבן ,הברק שאינו דומה לאף אבן חן אחרת ,וצורתן העגולה המוגדרת כמתנה בלתי שגרתית מן הטבע .


המחיר קובע

כאמור בעקבות הצריכה ההולכת ומתגברת בעולם בכלל ובמזרח בפרט , עלה מחירן של הפנינים בשנים האחרונות בעשרות אחוזים ,ונראה כי בעתיד ימשיכו לעלות. למרות זאת , הן ימשיכו להיות אטרקטיביים מבחינת מחיר יופי וסגנון ,לעומת תכשיטים של יהלומים ואבני חן אחרות. נציין כי היתרון של הפנינים הוא בגיוון הרב שלהם לעומת אבני חן אחרות ; בעוד מחיר מחרוזת מתחיל באזור של כמה מאות דולרים , ויכול להגיע למאות אלפי דולרים , תלוי באיות ובגודל הפנינה. אבל המחרוזת הממוצעת היא במחיר סביר ואטרקטיבי בהרבה יותר מטבעת יהלום לדוגמא . כמו כן , נעשו מאמצים רבים על מנת לשפר את איכות הפנינים ,ואכן מאמצים אלו הניבו פרי וניתן לומר בוודאות , שכיום איכות הפנינים גבוהה בהרבה ממה שהייתה בעבר , הן בגודל והן באיכות.

 

יתרה מכך , העלויות הצטצמו משמעותית לעומת העלויות שהיו בשנות ה70 וה80 לדוגמא. זאת, מכיוון שבעבר ,היו היפנים היחידים שידעו איך לתרבת פנינה. אך איפה שהוא באמצע שנות השמונים , נכנסו לתעשייה גורמים חדשים אשר החלו להשתמש בכוח אדם זול יותר, טכנולוגיה מתקדמת יותר, וכך שברו את המונופל היפני והביאו לירידת מחירים משמעותית. מאז ועד היום הטכנולוגיה השתפרה אף יותר ובכך הורידה גם כן את העלויות הכרוכות בתרבות פנינים.

כאמור לעיל , מחירן של הפנינים ירד משמעותית בשנות השמונים , וגרם לכך שנוספו עיצובים רבים וחדשים בתחום תכשיטי הפנינה, זאת כיוון שמחירם היה משתלם יותר מבעבר , וכך נפתחה הדלת לעולם של עיצובי תכשיטי פנינים חדשים ומגוונים. התכשיט הנפוץ ביותר הוא כנראה עגילי הפנינה , הודות למחירם האטרקטיבי ,ויופיין הקסום.

 

עגילי פנינה מתאימים לכל אשה כמעט בכל גיל , והפו להיות מתנת יום נישואין נפוצה בעולם. כמו כן , שנית אחריה היא מחרוזת הפנינים אשר גם היא מתאימה לכל אשה בכל גיל , ומתאימה כמעט לכל לבוש , ומשתלבת בצורה מושלמת עם תכשיטים אחרים.