ים של פנינים

הגיוון הקיים בתכשיטי פנינים מול תכשיטים אחרים


 

כיום השוק מוצף בתכשיטים למינהם ,שחלקם אף זולים במיוחד בתור חומר גלם , לדוגמא ידוע לנו כי ישנם מחרוזות ותכשיטי גולדפילד,אך לא ידוע לנו מה זה בדיוק אומר?!

לבד מן השם המצלצל שבתוכו כלולה גם המילה האנגלית "גולד"-משמע-זהב , אנו מגלים כי אחוז הזהב בתוכו נע בין אחוזים בודדים בלבד( 2.5-3%) ! רובו של הגולדפילד מכיל מתכת זולה כגון פליז או נחושת . כך שגולדפילד וזהב רחוקים מאוד אחד מהשני. למעשה , לשם השוואה , במעגל הפנימי של הטלוויזיה שלכם קיימת כמות דומה של זהב !

כך שמעבר למותג עצמו שיצרו לסגסוגת מתכת זולה זו , אין בה מרכיב יוקרתי. כך שגם אם נראה לנו כי מחירי תכשיט גולדפילד הם זולים בעיננו , מדובר באשליה אופטית בלבד; הרווח על תכשיטי גולדפילד (בשונה מזהב ואבנים יקרות) עומד על מאות אחוזים.

יחד עם זאת הוא מתיימר להציג אלטנטיבה זולה לאלו שלא יכולות להרשות לעצמן תכשיטי זהב. אך עלינו לזכור כי ישנם כיום בשוק התכשיטים רבים שמכילים בתוכן זהב יהלומים ופנינים באיכויות ורמות שונות , המציגות מגוון גדול של מחירים .


לדוגמא : שרשרת פנינים משובצת זהב ניתן להשיג כיום במחיר של כמה מאות שקלים -תלוי בגודל ובאיכות כמובן , אבל לפחות אנו נקבל פנינים אמיתיות במאה אחוז , ולא איזה חיקוי שמשתמש בשם מתוחכם .ישנם רבים המעדיפים לקבל מתכת טהורה כגון כסף ,על פני סגסוגת כלשהי כיוון שהיא תשמור על ערכה הכספי (לכסף יש מחיר גלובלי בבורסה) ,

וגם יש לה את הקסם שלה והאנרגיות המיוחדות לה . נדגיש כי בהרבה מהפעמים בהם נקנה תכשיט שאינו מכיל מתכות יקרות או אבנים יקרות , אנו נשלם על העיצוב והמותג , כאשר עלות אותו החומר והייצור שלו יהיו אפסיים כמעט .


נישת תכשיטי הפנינים מציגה אלטרנטיבה ראויה ; ממחיר זול ביותר עד למחיר גבוה -תלוי בגודל ובאיכות ,מגוון גדול של עיצובים סגנונות וסוגי פנינים , וכמובן מעל לכל נקבל פנינים אמיתיות שגדלו בתוך צדפה במים. כך שאנו מקבלים תמורה הולמת לכספנו ותכשיט שיוקרתו אינה מועמדת בספק , ואינה חלק מטרנד חולף .


תכשיטי פנינה הינם מגוונים ואינם מוגבלים לאופציה אחת בלבד , כלומר אם ברגע שאומרים לנו פנינים אנו מדמיינים מחרוזת לבנה של פנינים , טעות בידנו . זאת מכיוון שכיום ישנם טבעות פנינים , תליוני פנינים , עגילי פנינה , צמידים ,ועוד . כמו כן , הן אינם מוגבלות לצורה אחת או צבע אחד , אלא כיום הן מצויות בצורות רבות ומגוונות , לדוגמא צורת לב או כוכב , צורת טיפה, צורה בארוקית ,ויוד שלל צורות. כאמור גם צבע הפנינים כיום הוא מגוון ומכיל בתוכו את כל צבעי הקשת , ואף את צבע הזהב ! עקב הגיוון הרב והעיצובים החדשניים המתעדכנים מידי יום בעולם הפנינים הפכו , תכשיטי הפנינים לאלטרנטיבה ראויה ומושלמת בבחירת מתנה או תכשיט באופן כללי . יתרה מזאת , מחירן נעשה יותר ויותר אטרקטיבי עם התרבות מגדלי חוות הפנינים בעולם אשר יצרה תחרותיות רבה במחירים .


נדגיש כי הפנינים שלעצמן מכילות קסם רב , ואופפת אותן מסתוריות רווית אגדות בנוסף למוניטין יוקרתי ועשיר הידוע ומפורסם בכל רחבי העולם. הפנינה אוצרת בתוכה אנרגיה של חיים , כיוון שהיא גדלה בתוך גוף אורגני ומבלה את רוב שנותיה בתוך המים אשר הם נוזל החיים . לכן מעבר לכל מסמלת הפנינה גם חיים בנוסף ליופי החיצוני שלה. כל מאפיינים אלו יחדיו הפכו אותה לתכשיט נחשק ורצוי שאף אשה לא תוכל לסרב לו .

כאמור כיום עם התפתחות תעשיית גידול הפנינים מחירי הפנינים ירדו בצורה משמעותית ,

כך שהפנינים הפכו ברי השגה כמעט לכל דורש , בניגוד למצב בו הם היו בעבר -נדירות ובעלות ערך רב מבחינה כספית עד כדי כך שרק היו ברשות מעמד בני האצולה ומשפחות עשירות במיוחד.

ענידת פנינים כתכשיט ידועה כבר מהעולם העתיק , והיא ממשיכה להתקיים עד ימינו , בקצב גדילה מרשים. בנוסף לכל זאת היא האבן החן האורגנית היחידה הקיימת בטבע ,הנחשבת לאבן יקרה.