כיצד נזהה פנינים אמיתיות

טיפ יומי : מהם הדרכים לזהות פנינים אמיתיות

 לעיתים אנו נתקלות בחברה שחוזרת מהמזרח (במיוחד מתאילנד) ,ומתהדרת בתכשיטי פנינים . יחד עם זאת ,היא איננה מודעת לכך שרוב הסיכויים שהפנינים הללו מזויפות.
אינני מדברת על מישהי שקנתה בחנות תכשיטים יוקרתית בבנגקוק כמובן (אף על פי שגם שם צריך להיזהר) ,אלא בקניה שנעשתה בשווקים או בחנות תכשיטים מקומית וקיצ'ית באיים.
על מנת להימנע ממפח נפש מיותר ננסה להסביר כיצד מזהים פנינים אמיתיות .

המבחן

1.  ראשית  נסתכל על פני שטח הפנינה ,אם הם חלקים לגמרי , וכדוריים לחלוטין , הרי שמדובר בזיוף. כיוון שפנינה  נוצרת בטבע , היא לעולם לא תהיה כדורית  לחלוטין. 

2.  אם קוטר הפנינה הוא גדול במיוחד (מעל 22 ס"מ) -גם כן סימן מובהק לפנינה מלאכותית או אם הפנינה .

3.  כמובן שיש גם את פקטור המחיר : אם מציעים לנו פנינים בקוטר של  16 מ"מ  במחיר של 30 דולר , הרח ברור כשמש שהם לא אמיתיות.

4 . הבדיקה המכרעת ביותר לקביעת אמיתות הפנינה היא להרגיש את הפנינה בשן; ננקרה קודם את הפנינה ,וננסה ל"משש אותה באמצעות השיניים שלנו: אם פני השטח מרגישים חלקים ,הרי שהפנינה לא אמיתית. ואם מרגישים חספוס מסוים -הפנינה אמיתית. זאת מכיוון שפני השטח של הפנינה הם מחוספסים מעט ,אך העין שלנו לא מסוגלת להבחין בחיספוס זה.יחד עם זאת כאשר ננסה למשש את הפנינה באמצעות השן  ,נרגיש את   החיספוס ,בדומה לדברים אחרים שאנו מרגישים בעזרת השיניים שלנו- מרקמים של אוכל וכו' .