השילוב המנצח של פנינים ויהלומים

מדוע פנינים ויהלומים משתלבים יחדיו בצורה כה טבעית
פנינים משולבות בסוגים רבים ומגוונים של  תכשיטים, החל מתכשיטי כסף וזהב ועד לתכשיטי זהב ויהלומים . אך יותר מכל , הן משתלבות בצורה הטבעית ביותר יחד עם יהלומים. אחת הסיבות לכך  היא למרבה האירוניה , הניגוד שיש בין השנים ומצד שני התכונות המשותפות להם וחלק ממיתוג  מתמשך ועתיק יומין.

פנינים ויהלומים : ניגודים משלימים 

התכונה הידועה ביותר שהיהלומים ידועים בה היא יכולתם להחזיר אור בצורה כמעט מושלמת .האור החודר אל תוך היהלום מוחזר ממנו כאשר הוא נוגע באחת מפאותיו, וההחזרה נחשבת לכמעט מושלמת .כמו כן , היהלום יחזיר בדיוק את אותה הקרן אור החודרת אותה,כלומר,אם  נקרין צבע אדום על היהלום , הוא יחזיר צבע אדום (בהנחה שהיהלום הוא חסר צבע ובתחום של צבעים D-I) וכן הלאה. למעשה היהלום עצמו שקוף והוא מחזיר לנו את אותה הקרן ששלחנו אליו. לעומת זאת , לפנינים ישנו תמיד צבע מוגדר , והם יחזירו אור באותו צבע. יתרה מכך, הפנינה אינה שקופה ,ולכן אינה ניטרלית בצבעה כמו יהלום , אלא מוגבלת לספקטרום צר של החזר אור לפי צבעה . בעקבות  תכונות מנוגדות אלו בין פנינים  ויהלומים הם משלימים אחת את השניה ,כאשר יהלומים מסמלים ניטרליות ושיקוף של האור הנכנס והפנינים מסמלים יציבות וקביעות של צבע קבוע אותו הן מקרינות כלפי חוץ (לרוב לבן). ניגוד זה , לרוב מגרה את העין האנושית  ומושך תשומת לב. אפילו אם התכשיט עצמו אינו מעוצב לפי צו האופנה  , הוא ימשוך תשומת לב כמעט בודאות. כמו כן , צורת הפנינים (כדורית) ,וצורת היהלומים (פאות מלוטשות חדות) תורמת  גם כן להדגשת הניגודים בינהם.

 תכונות משותפות 

התכונה הראשונה המשותפת ליהלומים ופנינים היא כמובן הברק . אמנם  ישנו הבדל מהותי בין הברק  הנובע מתוכן , אך את שניהם קונים  מתוך הערכה לברק שובה העיניים.כאשר לכל אחד מהם יש את הקסם שלו ; לפנינה יש ברק נוגה עטוף בצבע לבן (לרוב) וליהלום ישנו ברק המוחזר באותה מידה על פי הקרן שחודרת אליה . הפנינה נוצצת באופן שקט יחסי ליהלום, אך היא משתווה ליהלום בקסמו של הברק ששובה את העיניים. תכונה נוספת משותפת  היא ששניהם למעשה נוצרים בטבע (אמנם בתהליכים שונים) ,אך מסמלים שניהם וכל אחד בנפרד, שלמות והרמוניה.

שילוב מנצח

כפי שהסברנו לעיל , ניתן לראות שהפנינים והיהלומים משלימים אלו את אלו בתכונותיהם וביופיים, ויוצרות שילוב מעניין ומגרה , בנוסף לשילוב בין ההרמוניות  והאנרגיות הטמונות בהן .לכן , בצורה טבעית , הפנינה מסומלת כאחותו של היהלום ,ומשולבת בתכשיטים רבים  המשלבים בתוכם יהלומים.כמו כן , שניהם נחשבים ליקרות ערך וקשות להשגה ( במיוחד פנינים ויהלומים באיכות גבוהה) מה שתרם גם כן רבות לשילוב הטבעי בינהן.

דוגמאות קלאסיות

דוגמא קלאסית שאנו יכולים לראות כמעט בכל יום היא בעגילים . עגילי פנינה , לרוב משולבות ביהלומים ,נמכרות כיום כמעט בכל חנות תכשיטים , ונחשבות לתכשיט יוקרתי ונחשק במיוחד . כמו כן , פנינים משולבות עם יהלומים  בטבעות  ,כאשר לרוב, הפנינה היא במרכז והיהלומים סביבה . גם בתליונים ,נפוץ השימוש בפנינים ויהלומים . מלבד זאת ,ישנם עוד תכשיטים רבים ומגוונים המשובצים באותו שילוב מנצח ועתיק יומין -פנינים ויהלומים.