הטיפ היומי: כיצד להתאים עגילי פנינה

התאמת עגילי פנינה בתור מתנה לבת הזוג עגילי פנינה הינם מתנה רבת גוונים היכולה להתאים לחתכים מרובים של האוכלוסיה . ננסה קצת להסביר כיצד נוכל לבחור בצורה הנכונה את העגילים לבת הזוג ,כאשר אנו קונים זאת כהפתעה.

חתכי גילאים 

הפרט הראשון ואולי החשוב ביותר  הוא גילה של האשה; כיוון שעגילי פנינה המיועדים למתנת יומהולדת 50 של אשה אחת , כנראה לא יתאימו לכלה בת 25.נתחיל מהגיל הצעיר ביותר אל המבוגר יותר. אם מדברים על בחורה בגילאי 16-20 הרי שכאן , חשוב שהעגילים יהיו בעלי פנינים קטנות יחסית , בין 6 עד 8 מ"מ .הצבע של הפנינים יהי לרוב לבן  , אך נדגיש שכיום רבות מהנשים בוחרות בצבעיםמגוונים ,כגון ורוד  וסגול . בחורות בגילאים אלו יעדיפו  עגילים צמודות לאוזן ומינימום זהב . לנשים בגילאי 20-28 לרוב יעדיפו צבע לבן וגודל  פנינים של 7.5 מ"מ עד 9 מ"מ .העגילים עצמם ישתנו מאחת לשניה , ביוון שהם תלויים באופי האשה ובבחירתה הכללית , אך למתנת יומהולדת  הרוב יעדפו עגילי פנינה צמודות לאוזן , כשלעיתים ישנו יהלום אחד או  כמה יהלומים קטנים מסביב לפנינה . נשים בגילאי 28-34 יעדיפו לרוב פנינים בצבע לבן גם כן , והגודל  של הפנינים ינוע בין8-10 מ"מ  ,כאשר הנפוץ ביותר הוא 9 מ"מ .עגילי פנינה בגודל 9 מ"מ תמיד נחשבו לגודל הנחשק ביותר , כיוון שהן נדירות יותר  וגודלן הוא בדיוק בחתך האמצעי של בחירת הנשים. הן כמובן יקרות יותר מפנינים של 7 מ"מ אך הן גם מרשימות יותר ובעלי נוכחות . עגילי  פנינה לנשים בגיל זה הן לרוב משובצות יהלומים , יכולים להיות תלויים על וו או קרס משובץ יהלומים רבים או מעט יהלומים , או צמודים לאוזן עם עיטורי זהב יהחומים מסביבם, כאן , התקציב קובע הרבה , וישנם סגנונות רבים ומגוונים . אך כאמור הסגנון הנפוץ ביותר הוא כשהפנינים תלויים על וו  משובץ שורה של יהלומים . נשים בגילאי 35-42 -גודל הפנינים ינוע בין 9-11 מ"מ והסגנונות רבים  ומגוונים אף הן .לרוב הפנינים יהיו בצבע לבן , ומשובצים בזהב ויהלומים בעלי דוגמאות שונות -החל מצורות פרחים מסוגננות ועד ספירלות מעוטרות דמויות שנדליר. כמובן שגם בגילאים אלו ישנם  הבוחרות בפנינים צמודות לאוזן ללא יהלומים, אך לרוב  הן בוחרות בעגיל המשובץ ביהלומים , על מנת לשדר יופי ועוצמה . נשים בגילאי 43-50 ,גודל הפנינים ינוע בין 10-13 מ"מ , כאשר ישנה חשיבות רבה לעיצובו של עגיל הפנינה .גם כאן ישנם דוגמאות רבות בדומה לקטגוריה הקודמת  אך גודל הפנינים כבר גדול יותר.

גובה ומבנה גוף

ישנה חשיבות רבה לגובהה של האשה עבורה נקנים עגילי פנינה. במקרים של אשה גבוהה במיוחד (מעל 170 ס"מ) ,הבחירה הטבעית היא עגילי פנינה נופלים(תלויים על וו) , ולא צמודים לאוזן , על מנת שהן לא "יעלמו" ע"י מבנה גופה , ויודגשו על ידי אורכם. במקרים של אשה נמוכה במיוחד (מתחת  ל 155 ס"מ) ,הבחירה הטבעית תהיה  עגילים צמודים לאוזן , וזאת על מנת שהם לא יהיו בולטות  ומגושמות מידי על אוזני האשה .
כדוגמא בכוונה הבאתי כאן דוגמאות קיצוניות , וזאת על מנת לתת מושג בהתאמה של עגילי פנינה .על פי כללים אלו אפשר להתאים לבחורה בכל גובה; לדוגמא  עבור בחורה בגובה של 1.64 נבחר עגילי פנינה תלויים אך לא  ארוכים מידי ,או ,עבור בחורה בגובה 1.75 נבחר עגילי פנינה תלויים ארוכים יותר מהממוצע (האורך מתייחס לוו או קרס עליהן הם תלויות). כמו כן במקרים מסויימים עדיף לבחור בפנינים בצורת טיפה או אובל , על מנת להאריך את העגיל , אך במקרים אלו לרוב הבחורה גבוהה במיוחד , ומעל גיל 30 .

פנינים לכלה 

עבור כלות , עגילי פנינה הן לעיתים התכשיט ההכרחי ביותר , וזאת על מנת להדגיש את היותה כלה .גם כאן חלים כל הכללים הכתובים לעיל (גובה , מבנה גוף , גיל) אך ישנם מספר כללים חשובים: הכלל הראשון הוא צבען של הפנינים ; ברוב המקרים (99 אחוז) הן יהיו בצבע לבן .כמו כן, לרוב, עגילי הפנינה עבור כלות יהיו משובצות ביהלום אחד או יותר , וגודלן ינוע בין 8-10 מ"מ .יחד עם זאת , הן לא יהיו בעלי דוגמא בולטת במיוחד , אלא קלאסיים ועדינים בעלות מראה יוקרתי. כמו כן כמובן שעליהן להתאים לשמלת הכלה ושאר התכשיטים אותן לובשת הכלה .