גידול ניכר במכירות פניני ים דרומי באסיה

חדשות: נכון ל11/2011 ,ישנו גידול שנתי ועוקב במהלך השנים האחרונות במכירות פניני ים דרומי


 ישנו גידול ניכר  בדרישה לפניני ים דרומי בסין ובהונג קונג , ובהשוואה לסך מכירות של פניני ים דרומי בשנת 2010 ,קיים גידול חד של כ-25% במכירות. כך לפי הנתונים שמציגה החנות הגדולה בסין ובהונג קונג "צ'ואו -טאי -פוק " .

כמו כן ,על פי נתוני החברה, מכירות פניני ים דרומי עלו בשיעור של 5% בשנת 2009-בהשוואה לשנת 2008 . כאמור, החברה מציגה עלייה יפה במכירות פנינים אלו , הנחשבות ליקרות במיוחד. בשוק הסיני , עיקר המכירות עמד על פניני 14מ"מ ,והצבע השליט היה צבע שחור (כינוי לצבע הכהה ביותר של פנינים אלו), בעוד, שפנינים בצבע זהוב היו במקום השני , ופנינים בצבע הלבן היו במיקום ה-3. ניתן לראות מנתונים אלו כי צרכני הפנינים  שינו פאזה בהעדפותיהם ;אם בעבר הצבע הפופולרי ביותר היה צבע בהיר-לבן , הרי שכיום הטרנד החדש הוא צבעים השונים מלבן ,ונוטים לגוונים כהים יותר, במיוחד אלו המכונות "פנינים שחורות" .גם הצבע הזהוב כבר עוקף את הפנינים הלבנות ומכה גלים בכל העולם . כנראה שהצבע הלבן הפך למשני יותר, בהימצאם של פנינים בצבעים מיוחדים כגון זהוב בוהק ,או ירוק כהה .

אולם , לפי נתונים מחברת תכשיטים אחרת , ("צ'ואו סנג סנג ") המחזיקה במספר רב של חנויות בהונג קונג ,סין וטייוואן ,הפנינים הלבנות מסוג "ים דרומי" עדיין מחזיקות בתואר רב המכר מספר אחד , וזאת כיוון שהחברה ממקדת עצמה יותר בפנינים אלו ולא בפנינים כהות או זהובות , אך בכל מקרה ניתן ללמוד מהנתונים האלו כי המגמה השתנתה בהחלט , ועברה מגישה מסורתית הממוקדת בצבע הלבן לגישה מודרנית ואופנתית יותר  הצורכת את הפנינים הכהות והזהובות. לפי הנתונים שהציגה החברה צ'ואו סנג סנג , רוב פניני הים הדרומי נמכרו בגדלים שמעל ל-10מ"מ , ובמחיר ממוצע של 14,000 דולר (נתוני מכירות של סין וטייוואן). 

גידול גם בתערוכת הונג קונג

כמו כן , בתערוכה השנתית לתכשיטים שנערכה בהונג קונג בחודש ספטמבר ,נרשמה עלייה במכירת תכשיטי פנינים ובמיוחד  תכשיטים  המשובצים בפניני ים דרומי.עיקר ההתמקדות בפנינים אלו נובע בעיקר מברקן היוצא דופן בגדלים העולים על 12מ"מ .תכשיטי הפנינים מסוג זה עוררו עניין רב אצל  הקניינים .
 
עלייה גם במזרח התיכון

בנוסף גם נתונים מפתיעים שמגיעים מאיחוד האמיריוית מצביעים על מגמה של עלייה במכירות פניני הים הדרומי . איחוד המירויות היה בעבר מקום משגשג מבחינת סחר בפנינים  , אך בתחילת המאה ה-20 נחלש הסחר בפנינים באזור זה. כיום ,ישנה התעוררות בשוק הצרכנים באיחוד האמירויות ,והפנינים הנמכרות ביותר הן לרוב פניני מים מתוקים ,אך הקמעונאים  השתדלו לטפח ולשווק ביתר שאת את פניני הים הדרומי . לשם כך השיקו  ארועים גרנדיוזים ,ומכירות פומביות של פריטים מיוחדים , ובכך עוררו את התודעה  הציבורית  באיחוד . בעקבות זאת ,  נרשמה עלייה במכירות פניני הים הדרומי .