סיפור ההצלחה של פניני זו-ג'י

חדשות: כיצד הפכה עיר קטנה בסין לשחקנית מרכזית בשוק הפנינים הסיטונאי

 
 בדרום סין ,שוכנת לה עיר קטנה (במונחים של סין) בשם זו-ג'י. כיום עיקר התעשייה בעיר ממוקד בתרבות פנינים ,ונחשב לאחד המקומות המרכזיים בסין לתרבות פנינים.בשנת 2008 ,כאשר המשבר הכלכלי היה בעיצומו ,ידעה העיר קשיים רבים ,וזאת כיוון שמחירי הפנינים ירדו בצורה כה חדה ,עד כדי כך שנמכרו במחירים פחותים מעלות הייצור שלהם.כאשר  כמעט כל בית , עוסק בתרבות ויצור פנינים בעיר זו ,המשבר הורגש ביתר שאת . אך תושבי העיר לא אמרו נואש  , וחיפשו דרכים שונות עלמנת לשנות את המציאות .ההחלטה שהתגבשה היא לאחד את כל מגדלי הפנינים (עשרות אלפים) לכדי תאגיד ענק מימדים.המטרה הייתה ברורה : כאשר מאוחדים , יש יותר כוח להשקיע  במחקר ופיתוח של טכנולוגיות לגידול פנינים ,תוך כדי צמצום עלויות, והתוצאה הסופית תוביל לפנינים איכותיות וגדולות יותר במחיר זול יותר   . לאחר השקעה ומאמצים רבים , הצליחו אנשי העיר במשימתם : הם פיתחו יחדיו (יחד עם החברה הסינית שאן-שיה-הו) זן של צדפות המפיקות פנינים בקוטר של מעל 10מ"מ בהצלחה של 50% , זאת בהשוואה לזן הצדפות הקודם שהצליח לגדל פנינים בגודל זהה בהצלחה של 15% בלבד. גם בפנינים שקוטרם עולה על 12 מ"מ הושגה הצלחה ואחוזי ההצלחה בפניני 12מ"מ עלה ל 15%  ,בהשוואה ל 5% בזן הקודם .

בעקבות זאת ,הפכה החברה שאן-שיה-הו  , כמעט בין לילה ,לשם דבר בתעשיית התכשיטים.כיום החברה פותחת חנות תכשיטים חדשה בעיר התיירות חאנג-ז'ו שבסין . כמו כן , חברות מתחרות גדולות נוספות לא נשארו אדישות , וכרגע חברת התכשיטים לואנס ,פתחה אולם תצוגה בגודל של 2000מ"ר בעיר השכנה ג'יה-ג'יאנג .כמו כן , פתחו עוד חברות רבות חנויות ואולמי תצוגה בעיקר בקניונים הגדולים שבבייג'ינג ושנגחאי.

כמו כן ,לאחרונה דווח , שחברה מתחרה בשם פניני  אדלסון-המתרבתת פנינים גם כן בשאן-שיה-הו ,הצליחה לגדל בהצלחה פנינים בקוטר של 13-14 מ"מ באיכות טובה, מה שיגרום ליצירת אלטרנטיבה למחרוזות פנינים מסוג ים דרומי במחיר זול יותר. ע"פ מאמר שפורסם ב"ניו-יורק טיימס" , האפקט שייצרו פניני זו-ג'י ,הורגש היטב בתעשיית התכשיטים העולמית. 

בשנה האחרונה השקיעה ממשלת סין יחד עם חברות נוספות  סכום של כ6 מיליון דולר, במחקר ופיתוח טכנולוגיות אשר ישפרו עוד יותר את מצבה של התעשייה ואת איכותם של הפנינים.יחד עם צוות  מומחים גדול ,אשר משתמש בכלים פיתוח ומדידה מודרנים רחבי טווח , הוקמה פלאטפורמת מחקר ענקית ויחודית מסוגה בעולם ,בעיר זו  ,מה שגורם לדחיפת תעשיית הפנינים במעלה הזרם של שוק התכשיטים העולמי. 

כיום , תעשיית גידול הפנינים בזו-ג'י והאזור ממשיכה לגדול תוך כדי קליטת משקיעים חדשים  ועזרה מצד הממשלה במחקר ופיתוח. כמו כן מחוז שאן-שיה -חו, חתם הסכם ע למעלה מ600 חברות  תיירות באזור  שפך נהר היאנג-צה , על מנת להזרים תיירות וכוח קניה לתוך האזור. חלק  מהפעיוליות המוצעות כוללות זריעת צדפות , קצירת פנינים , וביקורים בחוות הפנינים הגדולות.