הטיפ היומי: פנינים לכלה ,התאמה וכדאיות

כיצד נתאים פנינים לכלה בדרך הקלה והמשתלמת ביותר. פנינים ,לא מכבר , הפכו לשם נרדף עבור תכשיטי כלה . אחת הסיבות לכך ,היא צבעם הלבן ,והדימוי הרומנטי שדבק בהן במרוצת השנים. בעבר, פנינים היו נפוצות פחות בקרב כלות כיוון שהן היו פרי נחלתן של כלות עשירות.כיום כאמור, עם התפתחות תעשיית תרבות הפנינים , המחיר נמצא בהישג יד כמעט עבור כל כלה ,והביקוש הולך וגדל .

התאמת מחרוזת לשמלה 

ראשית , יש לציין ,צריך לבחור את השמלה ורק לאחר מכן להתאים לה את תכשיטי הפנינה;לרוב, הצבע של שמלת הכלה יהיה לבן  , ולכן צבע הפנינים אותו נבחר  יהיה גם כן צבע לבן . אם השמלה היא  בעלת מחשוף קל ,נבחר מחרוזת פנינים  לבנה כשצורת הפנינים היא עגולה ,ורצוי שתהיה יחסית צמודה ומתאימה לגודל המחשוף. אם  המחשוף הוא  גדול יותר ,רצוי לבחור במחרוזת פניניםמדורגת ,ארוכה יותר  מהסטנדרט המקובל (מעל 45 ס"מ).גודל הפנינים במחרוזת שאינה מדורגת ,תהיה לרוב בגדלים של 7מ"מ, או 8מ"מ או 9-10 מ"מ  .במחרוזת מדורגת , גודל הפנינים הרצוי הוא מ6.5 מ"מ ועד ל13מ"מ  באותה המחרוזת. כאמור תלוי בסוג השמלה והעיצוב שלה.


התאמת צמיד פנינים לכלה 

לרוב צמיד פנינים לכלה יהיה מורכב מ2 או 3 שורות של פנינים בגודל של 6-7 מ"מ ,כשהוא שזור על סוגר זהב .הפנינים יהיו עגולות לגמרי וצבעם יהיה לבן . ישנן כלות  המעדיפות מציד בעל שורה אחת ,ובמקרה זה , גודל הפנינים יהיה גדול יותר ,בין 8-9 מ"מ .יחד עם זאת , צמיד כזה נחשב ל"כבד יותר, ואילו הצמיד בעל 3 השורות נחשב לצעיר ואופנתי יותר. הערה חשובה : בקניית צמיד פנינים עדיף לבוא באופן פיזי לחנות ולמדוד את הגודל,אם אין גדול מתאים בחנות ,אזי רצוי לעשות הזמנה לפי גודל היד של הכלה. לעולם אין לקחת צמיד גדול מידי כיוון שהוא בקלות יכול ליפול מן היד  ,ולגרום לאכזבה במקום שמחה.. התאמת עגילי פנינה לכלה
 

כיוון שישנם סוגים רבים ומגוונים  של עגילים ,אנו נתמקד ברעיון עצמו; ברמת העיקרון עגילי פנינה מתחלקים לשני סוגים :עגילים תלויים ועגילים צמודים. לרוב כלות מעדיפות לבחור בסוג התלוי , אם כי זה תלוי גם כן  בתספורת  של הכלה . אחת הסיבות לכך שהרוב מעדיפות עגילים תלויים היא מכיוון שהם יותר עשירות ,ומקנות נופך יוקרתי יותר לתכשיט . עגילי פנינה צמודים לרוב  איננו רואים מאומה מלבד הפנינה ,לעומת זאת בעגילים התלויים ישנה אופציה להוספת יהלומים , ולבחירת דוגמאות שונות. 

מלבד  ההתאמה הקלאסית של תכשיטי פנינים  לכלה ,אנו נשארים גם לאחר ליל הלולות עם התכשיטים בידנו ו ויכולים לענוד אותן לאירועים רבים. בניגוד לכסף שנשלם על סידור הפרחים או סידור השולחנות בחתונה ,תכשיטי הפנינה נשארים איתנו גם לאחר החתונה ולכן ראוי להשקיע בהן כראוי ,על מנת שנהנה מהן לאורך שנים .