פנינים מיוחדות

הסבר אודות פנינים מיוחדות אשר מצויות באופנת התכשיטים העכשיות

 הגדרת המושג

מהי ההגדרה  הנכונה עבור פנינים מיוחדות? ערכן הרב? או צורתן? או בעצם משהו אחר ? התשובה מצויה איפה שהוא עמוק בתוך המוח שלנו. כלומר , מה שהמוח שלנו מגדיר כמיוחד אותו נראה כפנינים מיוחדות. אחד הגורמים המשפיעים גם כן בבחירת פנינים מיוחדות ,היא החברה . החברה מכתיבה לנו את צו האופנה ולפיו אנו  נוהגים. ניתן לראות דוגמא לכך באופנות שחוזרות על עצמן במהלך ההיסטוריה , במיוחד בתכשיטים. כאשר אנו מעונינים לבחור תכשיטי פנינים עם פנינים מיוחדות , ישנם מספר מאפיינים על פיהם ננהג . ראשית ,הפנינים אמורים להיות פנינים שאין לכל אחד. אמנם נכון שתנאי זה הוא הקשה מכולן , כיוון שלאחר שאת עונדת את הפנינים הללו , עוד מתענינות ורוצות אף הן את הפנינים הללו, וכך האופנה מתרחבת. אך לשם כך , דרוש זמן , ובמשך כל אותו הזמן תוכי להנות מהיחודיות של פנינים שלך . 

שנית , צורה בלתי שגרתית ומרעננת ,בתוספת של צבע יוצא דופן , תוכל לעשות את העבודה גם כן . פנינים שחורות לדוגמא ,הינן דוגמא מצוינת לכך . הן לרוב אינם יקרות במיוחד (תלוי בגודל ובאיכות) ,ולמרות שהן נקראות פנינים שחורות  הן למעשה יותר בגוון סגול -כחול כהה עם נטיה לגוונים.אם נוסיף לכך את העובדה שאפשר להשיג אותן בצורה של טיפה  , השגנו שני יעדים יחדיו. כך שמה ששווה את העין הוא גם צבען המיוחד , וגם צורתן .  פנינים בצורת טיפה הן לרוב מעניניות במיוחד כיוון שכל טיפה שונה מחברתה. הדבר יוצר גיוון ,ומגרה את העין האנושית על ידי בחינה מחודשת של כל צורה .גם בנוגע לצבען קיים את אותו הגיוון כיוון שצבען של הפנינים אינו זהה וכאמור הוא בגוונים משתנים של כחול-סגול כהה . 

שילובים והתאמה

כמו כן  ערכן של הפנינים ונדירותן יכולה להיות מענינת גם כן ובעלת סיפור יוצא דופן .פניני ים דרומי זהובות הינן דוגמא מצוינת לכך; כיוון שהן פותחו במעבדה מיוחדת לגידול פנינים ביפאן , וצבען הושג לאחר שנים רבות של מחקר. מה גם שהן נמצאות זמן מועט יחסית בשוק התכשיטים (בערך מאמצע שנות השמונים). יחד עם זאת נציין את העודה שמחירן אנו זול ואפילו יקר ביותר כשמדובר בפנינים איכותיות בעלות גודל של מעל ל 9 מ"מ.
שילובים של פנינים עם תכשיטים נכונים יכולים גם הם לעשות את העבודה בצורה נכונה וליצור גירוי ממשי לעין האנושית .הן לאו דווקא יקרים ,ויכולים להיות די נדירים ,אך  מצריכה מאמץ  על מנת לחפשם ולהתאימם. 

לסיכום ישנן דרכים יצירתיות ולא יקרות , על מנת שנוכל לקבל פנינים מיוחדות או תכשיטי פנינים יחודיים. החכמה היא לשלב ולהתאים , עד לרמה שעדיין נוח לנו מבחינה כספית , והתכשיט גורם לנו ריגוש אמיתי בלב , וסקרנות מתמשכת בעיניים..