פנינים:בחירת ליבן של הכלות

מדוע בוחרות כלות דווקא בפנינים כדי לעצב את שמלת הכלולות? ומדוע עגילי פנינה נחשבים לתכשיט האהוב ביותר לכלות?


בחירת הכלות

 
עגילי פנינה ,שרשראות פנינים ועיצובי פנינים השזורים בשמלות כלה,  כבר מזמן הפכו  לעניין שבשגרה. כיום , ניתן למצוא בהרבה שמלות כלה ,פנינים או חיקויי פנינים השזורים בה. לכן בוחרות רבות מן הכלות לענוד שרשראות פנינים או עגילי פנינה ,ליום החתונה . נדגיש כי למרות שישנם טרנדים רבים בשמלות כלה ותכשיטי כלה, המרכיב הדומיננטי היחיד שנותר בתחום זה הינו הפנינה .

הסיבות לבחירה

ראשית , אחת הסיבות לכך נעוצה כאמור ביופיין של הפנינים ובמה שהן מייצגות . פנינים מסמלות שלמות ,טוהר (בזכות צבען הלבן) ,ובאיזשהו מקום ג"כ קסם ,כיוון שהן נוצרו בטבע ,ונחשבות ל"נס טבעי". אחת הסיבות לכך היא  משום צורתן העגולה , שכן כידוע , בטבע לא ניתן למצוא צורה סימטרית לחלוטין ,כגון קו ישר או עגול. למרות זאת, הפנינה , נוצרת בטבע ,ולעיתים ניתן למצוא פנינים כמעט מושלמות בצורתן העגולה והכדורית . לכן , עם הזמן נוצר לפנינים דימוי נשי ואלגנטי ,המתאים לטוהר ולזכות שיש בליל הכלולות. 

המנצחות: עגילי פנינה

בעבר, היה זה טרנד  של מחרוזות ושרשראות פנינים  , וכלה שהייתה עונדת מחרוזת פנינים בליל הכלולות נחשבה לבעלת מעמד גבוה במיוחד. כיום , הודות לטכנולוגיה ולגידול מוצלח של פנינים ,המחירים נעשו נוחים יותר  וברי השגה גם לכלות מהמעמד הבינוני. אך לפי הסטטיסטיקות  של ימינו דווקא המנצחים הגדולים בתחום זה הם עגילי פנינה . כיוון שניתןלהתאים אותן לכל כלה לפי עיצובה וטעמה האישי , והמגוון הרחב הקיים בתחום זה. כמו כן , עגילי פנינה לרוב מגיעים עם זהב ולעיתים אף עם יהלומים , זאת בניגוד למחרוזות  שבהן המרכיב העיקרי הוא הפנינים , ואילו הזהב השזור בהן -הוא הסוגר- הינו מרכיב שולי לרוב ואף אינו תמיד נראה לעין. כמו כן ישנם סגנונות רבים לעגילי פנינה ,צמודים או נופלים ,עם זהב ויהלומים ,או רק עם זהב; מעוצבים ומעוטרים בגנונות פרחוניים ואחרים וכו' .האלגנטיות שבפנינה עצמה היא המכרעת , ולכן נחשב תכשיט זה לתכשיט מנצח. עגילי פנינה , אינם נחשבות לתכשיט "כבד" מידי ,וגם לא לתכשיט פשוט מידי. יש להן עוצמה אלגנטיות ויוקרה , ומלבד ליל הכלולות  , הן מתאימות כמעט לכל אירוע  . הן לעולם לא יחשבו תכשיט חד פעמי  או תכשיט בסגנון שחלף מן העולם ,כפי שניתן לראות לאורך כל ההיסטוריה.

הזדהות וערך רגשי

מלבד זאת לפנינים ישנו ערך רגשי המקרין על פניה של זאת העונדת אותן . מרגע שהן נענדות , נוצרת הזדהות מסוימת הודות לסמלן  ויופיין , והן הופכות לחלק אינטגרלי   מהאשה .הפנינה הינה אבן החן של מזל סרטן , וידועה רגישותו של מזל זה ונטייתו למשפחתיות  , לכן יותר מכל אבני החן ,הפנינה נחשבת לסמל רגשי בנוסף לכל תכונותיה. אחת הסיבות שכלות מעדיפות עגילי פנינה על פני עגילי יהלומים או שאר אבני חן  נעוצה בערכן הרגשי  ומתוך הזדהות עם חלקן הנשי של הפנינים. לפנינה יש אנרגיה חמה  ומיוחדת כיוון שהיא גדלה בתוך צדפה , והיא למעשה נשארת "חיה"  גם כשהיא בתכשיט , כיוון שהיא עשויה חומר אורגני .