עגילי פנינה- התכשיט הנפוץ בעולם

הסבר אודות הפופולריות של עגילי פנינה , והסיבות לכך. יש לך עגילי פנינה? קרוב לודאי שכן, כיוון שתכשיט זה הפך לא מכבר לנפוץ ביותר בעולם. עגילי פנינה תלויים או צמודים ,עם זהב או כסף ,עם יהלומים או בלי יהלומים ,התכשיט צבר פופולריות ,לא רק בזכות יופיו אלא גם בזכות קסמו ומשיכתו לנשים. 

הסיבות לפופולריות

כפי שהסברנו במאמרים קודמים , עגילי פנינה לרוב נפוצים בקרב כלות העונדות אותו בליל כלולותיהן. אך יש לזכור  כי גם לאחר ליל הכלולות , התכשיט נשאר בחיקן , והא יכול להתאים עוד לאירועים רבים אחרים. כמו כן ,רבים הבוחרות בתכשיט זה כמתנה ליומהולדת או יום נישואין. הסיבות הן מגוונות אך אנו נעמוד על חלק מהן: ראשית , מחירן של עגילי פנינה לעומת עגילי יהלומים הוא לרוב זול יותר , ושנית ,הוא גם בולט יותר. כיוון שיהלומים הם יקרים , ככל שהיהלום גדול יותר כך עולה מחירו (בצטרה לא ליניארית ), וההבדל בין יהלום קטן -לדוגמא 0.20 קראט ,ליהלום שגודלו 0.40 קראט, הוא יותר מכפול ולעיתים אף פי שלושה ויותר.לעומת זאת ,בפנינים אפשר לבחור בפנינה של 7 מ"מ או 8מ"מ , כך שהעגיל יהיה בולט יותר ונראה לעין , ומחירן יהיה זול בוטרה משמעותית ביותר .מה גם שניתן להוסיף ליד הפנינה  יהלומים קטנים , ההופכים את העגיל לתכשיט המשדר יוקרתיות ואלגנטיות. מלבד המחיר האטרקטיבי , עגילי פנינה תמיד נשארים באופנה כיוון שעיצובן משתנה על פי צו האופנה העדכני כל הזמן. כמו כן , קסמן הרב, ודימויין הנשגב (בעבר רק נשים בעלות מעמד גבוה יכלו להרשות לעצמן פנינים) מוסיפות עוד נקודות זכות והופכות אותן ללא ספק לתכשיט הנפוץ בעולם. סיבה נוספת  לפופולריות שצברו  עגילי פנינה היא עקב היותן תכשיט "קליל " יחסית לתכשיטים אחרים ; בעוד עגילי יהלומים משדרים יוקרה אך יחד עם זאת גם כבדות מסוימת, הן אינן מתאימות לכל אירוע , וגם לא לכל אשה. לעומת זאת ,עגילי פנינה יכולים להתאים כמעט לכל אירוע , ולכל אשה.

סגנונות שונים

הסגנון המסורתי והמקובל ביותר הוא עגילי פנינה צמודים לאוזן המשובצים בזהב. יחד עם זאת ישנם עיצובים לעגילים צמודים לאוזן, עם יהלומים וזהב או רק זהב מעוצב , כך שאפשר להתאימן לכל אחת.סגנון  שכיום פופלרי יותר הינו סגנון עגילי פנינה תלויים או "נופלים" . לרוב הוא מגיע יחד עם סוגר "אומגה". כפי שניתן לראות בתמונה.
 

כמו כן ,  גם בסגנון זה קיימים תת סגנונות שונים ; עם יהלום קטן מעל הפנינה ,או כמה יהלומים קטנים ליד הפנינה . עם שורת יהלומים קטנים המשובצים על גבי הזהב, עם עיטורי זהב סביב לפנינה , וגם עם פנינים בצבע שונה מצבע לבן, כפי שניתן לראות בתמונה הבאה :


למרות שהתכשיטי המוצג בתמונה מכיל יהלומים רבים ,הוא אינו נחשב ל"כבד" ,כיוון שצבע העגילים הוא אפרסק. בדגם דומה, בו הפנינים יהיו בצבע לבן , ניתן לומר שאינו מתאים ליום יום , ומומלץ להגיע איתו רק לאירועים. גם צבע הזהב , משחק תפקיד חשוב בבחירת עגילי פנינה, ויש להתאימו בצורה נכונה שתתאים לצבע הפנינה.

סוף דבר

לסיכום , עגילי פנינה ממלאים תפקיד חשוב באופנת התכשיטים ובכלל , מושכים את אוזן  והעין האנושית ,ומכילים בתוכם סגנונות רבים . במאמר הבא נרחיב עוד על עגילי פנינה  בסגנונות ותפוצה עולמית.