טיפים לבחירת טבעת אירוסין

מספר טיפים קצרים ושימושיים החשובים בקניית טבעות אירוסין

 

ישנם לא מעט נושאים חשובים בהם עלינו להתמקד כאשר אנו רוכשים טבעות אירוסין. במאמר זה נפרט כמה מהחשובים שבהם  שיועילו לנו רבות בהוזלת מחיר טבעות אירוסין , ובמציאת טבעת באיכות טובה.

טיפ ראשון: בחירת חנות נכונה

יש מגוון רחב של חנויות המתעסקות בתחום זה ,וכל אחת מציעה אפשרויות שונות ורבות,אך קשה לבחור ולדעת מי באמת היא משתלמת?ומי באמת אמינה? כאשר אנו מחפשים טבעות אירוסין באינטרנט,מנועי החיפוש מתייחסים למספר פרמטרים שחשובים בעיני מנוע החיפוש , אך לעיתים רבות לא כאלו חשובות בעיני המחפש.לדוגמא , אתר שיש לו קישורים רבים המצביעים עליו יזכה לדירוג גבוה יותר מגוגל.אך יכול להיווצר מצב שבו לאתר יש קישורים רבים כיוון שהוא השתמש במקדמי אתרים למינהם , אך למעשה התוכן שלו  נמצא ברמה ירודה , ולגוגל אין דרך לדעת זאת , כיוון שהוא לא יכול לקרוא תמונות או את האיכות שיש לטבעת בתמונה.במילים אחרות: החנות השתמשה בחברה לקידום אתרים,ולכן  גוגל מדרג אותה גבוהה , ולא בגלל שיש לה תוכן איכותי ברמה גבוהה ומחיר זול.לכן , חשוב גם להסתכל בתוכן של האתר ולראות כמה  פריטים הוא מציעה למכירה , והאם יש לו רמות מחירים שונות באיכויות שונות. מקום ראשון או שני בגוגל במילת החיפוש ,לא מבטיח לנו בהכרח חנות אמינה ואיכותית,אלא יותר חברת קידום אתרים טובה. בנוסף ,רצוי לבדוק את תוכנו של האתר ,אם הוא מושקע ואיכותי , יופיעו בו מספר תמונות מזויות שונות של אותה טבעת,וכן יופיע בו גם סרטון של אותה טבעת, המראה את הטבעת מכל הכיוונים,כאשר הטבעת מוגדלת וברורה.

טיפ שני:הגדרת תקציב 

חשוב מאוד להגדיר תקציב עבור הקניה שנבצע,וכך למעשה נהיה יותר ממוקדים ולא מפוזרים.כאשר נכנסים לקנות טבעת אירוסין ולא יודעים מה הוא התקציב ,החיפוש לא יסתיים לעולם. לכן, הגדרת תקציב היא הכרחית וחשובה.הדרך הנפוצה לקביעת תקציב נכון היא על פי הישג ידו של הרוכש.בישראל מקובל להשקיע משכורת חודשית אחת עבור טבעת אירוסין,ובארה"ב מקובל להשקיע כ-2.5 משכורות חודשיות.ישנם אנשים שמשקיעים גם יותר  ממשכורת אחת , כיוון שטבעת אירוסין עשויה מיהלום , ויהלומים אינם מאבדים מערכם לעולם , ולכן רואים זאת כסוג של השקעה.

טיפ שלישי : בחירת סגנון טבעת

כאמור , כיום ישנו מגוון רחב של סגנונות שונים של טבעות אירוסין.לאחר שהחלטנו על תקציב , נתפנה לסגנון הטבעת.חשוב לבחור  טבעת שתתאים  לאופי הבחורה עבורה קונים את הטבעת; בארץ הסגנונות הנפוצים הן לרוב סגנונות קלאסיים ,שמאופיינים על ידי חישוק טבעת קל ועדין יחסית ,שבצידיו משובצים  יהלומים או  ללא יהלומים, ובמרכז משובץ יהלום גדול. בין הסגנונות הקלאסיים  ניתן למוא את סגנון ה"טוויסט" אשר מאופיין בעיקום מסויים לקראת היהלום המרכזי. סגנון  זה מוסיף לטבעת ניחוח אופנתי וצעיר .ישנו סגנון קלאסי נוסף  שבו משובצים יהלומים קטנים בצידי הטבעת,ובמרכז משובץ יהלום גדול.סגנון זה נחשב לסגנון ה"בטוח" בקרב אלו המתלבטים,כיוון שהוא גם קלאסי,גם מכיל בתוכו יהלומים קטנים,וגם יהלום מרכזי,ואינו מאפיין תקופה אופנתית כזו או אחרת.

טיפ רביעי : ערוך מחקר 

רצוי לערוך מחקר  קטן לפני שרוכשים ,אבל אין צורך כמובן להגזים. ראשית שאל את חברותיה של המועמדת לגבי העדפתה וטעמה בטבעות אירוסין.רוב הסיכויים שהיא כבר סיפרה לחברתה הטובה  מה היא תרצה עבור טבעת אירוסין.ככה הרוכש ירגיש יותר בנוח עם  החלטתו בבחירת הטבעת המתאימה.
טיפ חמישי: בקש תעודה
רצוי לבקש תעודה עבור טבעת האירוסין ,על מנת להבטיח את אמיתות דרגת היהלום ואיכותו.כמו כן טבעת אירוסין באיכות גבוהה לרוב תוצג עם תעודה המתארת את איכות היהלום בנפרד מהטבעת ,ואותה תעודה תהיה ממעבדה גמולוגית בין לאומית.