טיפים לקניית טבעות אירוסין מהבורסה

כיצד נדע ממי לקנות באזור הבורסה?והאם כל אחד שאומר שהוא מהבורסה ,הוא באמת מהבורסה?


קניית טבעות אירוסין בבורסה היא נושא מורכב יותר ממה שחושבים ,זאת כיוון שהאזור מפורסם לאורך השנים כמקור היהלומים בארץ , וכך נולדה המחשבה ,שקניית יהלומים וטבעות אירוסין היא זולה מאוד בבורסה.אך למרבה הצער ,ישנם אנשים שמנצלים את העובדה הזאת,לשם עשיית רווח גדול.השאלה הנשאלת היא ,כיצד נזהה ומדע ממי באמת לקנות ,גם באזור הבורסה?

הגדרה כללית של "חבר בורסה"

ראשית בואו ונגדיר מחדש את המשמעות של "הבורסה". המסחר המתנהל בתוך הבורסה שמור אך ורק  לחברי הבורסה עצמם,ומתנהל בתוך שלושת הבניינים המפורסמים שהם:שמשון ,מכבי ,ויהלום.מלבד זאת ישנם חברות או סוחרים אחרים שמחזיקים משרד מחוץ לבורסה באזורים סמוכים ,כגון בניין נועם ועוד בניינים אחרים.אך החשוב מכל הוא לדעת אם הוא באמת חבר בורסה ויהלומן. לשם כך , לכל חבר בורסה יש תג עליו כתוב מספר החבר ולידו כתוב :"חבר בורסה" .קיימים סוגי תגים נוספים בבורסה כגון :פקיד מכירות ,דייר,פקיד ,וקניין,אך רק לחבר בורסה יש רשיון לעסוק ביהלומים.

ישנם כל מיני עסקנים למיניהם שפותחים חנויות או  משרדים למכירת טבעות אירוסין ליד הבורסה, על מנת לנצל את שם המקום לטובתם ,אך למעשה מטעים את הציבור,כי הם אינם חברי בורסה , וכל מטרתם היא למכור יהלומים או טבעות אירוסין ברווח גדול.כל אותם העסקנים משיגים אמנם את היהלומים מהבורסה ,אבל לא באופן ישיר ,וכך ישנה עוד יד בדרך שעושה עוד כסף, ובכך נעלם אחד מהיתרונות של קניה מהבורסה.

ההוכחה ל"חבר בורסה" ויהלומן

אם כן , הגענו למסקנה שלא כל מי שאומר שהוא מוכר טבעות אירוסין מהבורסה ,או יהלומים,הוא באמת חבר בורסה ,אלא להפך.ולכן עלינו לברר האם באמת יש לו  קשר לבורסה.לכן , עלינו לבקש לראות את ההוכחה החד משמעית שהוא חבר בורסה-התג של בורסת היהלומים הישראלית. בנוסף ,לכל חבר בורסה ,יש רשיון לעיסוק ביהלומים ,ועל בעל הרישיון לחדשו כל שנה.אם יציגו בפנינו את שתי התעודות הללו , הרי שאותו סוחר הוא באמת סוחר יהלומים מהבורסה. נדגיש כי יכול להיווצר מצב שלאדם תהיה חנות למכירת יהלומים או טבעות אירוסין מחוץ לבורסה ,והוא בעצמו חבר בורסה ובעל רשיון בתוקף .ומצד שני יכול להיווצר מצב הפוך ,שלאדם יש חנות בבניין הבורסה(בעיקר באזור החזית,שלשם אין צורך להיות חבר על מנת להיכנס או לעבור ביקורת של הבורסה),והוא כלל אינו חבר בורסה או בעל רישיון.

בנוסף ,חבר בורסה תמיד יתן דגש  גדול על היהלום או היהלומים שנקנה בתוך אותה טבעת אירוסין , ולאו דווקא על הטבעת ,וזאת כיוון שהוא יהלומן  יותר ,ופחות תכשיטן ,ולמעשה מחיר הטבעת לרוב זניח לעומת מחיר הטבעת ,והחלק החשוב ביותר בטבעת הוא היהלום.וזהו עוד סימן שאנחנו מדברים עם יהלומן חבר בורסה ולא עם איזה עוד עסקן המנסה לעשות על גבינו רווח בלי שהוא בכלל מבין ביהלומים בעצמו.