הטיפ היומי:רכישת טבעת אירוסין ,ממה להיזהר?

ממה עלינו להיזהר ברכישת טבעת אירוסין?


נקיטת משנה זהירות ברכישת טבעות אירוסין היא רצויה מאוד,זאת , מכיוון שכיום ישנם חנויות רבות  המתיימרות להציג עצמן כמומחים בתחום. כיוון שהמודעות הולכת וגוברת לרכישת טבעת אירוסין,נפתחות חנויות רבות ,אך למעשה רק אחוז קטן מהם באמת מבינים בתחום, וכל השאר הם "סוחרים" שמנסים להציג עצמם כבעלי ניסיון ומומחים.

תותחי מכירות

ראשית עלינו להיזהר מתותחי מכירות למינהם;כאשר אנו נכנסים לחנות ומרגישים שמופעלים עלינו לחצים,וכל מיני משפטים בסגנון של: "זו הזדמנות אמיתית", " מחר יעלה המחיר" זה בדיוק מה שאתה מחפש",ועוד. לחצים המופעלים מצד אנשי מכירות לרוב גם יכילו משפטים שמעוררים בנו רגשות אשמה מסוימים , במידה ולא נקנה.ההרגשה שתותח מכירות ינסה לעורר בתוכנו ,יכולה להיות חיובית,אך כאשר הוא מרגיש כי עדיין איננו מתכוונים לקנות ,הוא ינסה ליצור בתוכנו רגשות שלילים ואשמה. במצב כזה- רצוי לקחת את הרגליים וללכת .

טבעות אירוסין מהבורסה

זהו משפט מפתח שמשתמשים בו חנויות ואתרים רבים.זאת כיוון שידוע שכל היהלומים בכל חנות בארץ מגיעים מהבורסה.כלומר אם למישהו יש חנות בבורסה הוא משיג את היהלום במחיר הזול ביותר.אמנם בבסיסו ,הרעיון הזה נכון , אך הבעיה היא שכמעט כולם אומרים שהם מהבורסה, כאשר למעשה רק אחוז קטן מאוד הוא באמת מהבורסה.לכן, כאשר שומעים משפט כזה ,רצוי לשאול את בעל החנות אם הוא באמת חבר בורסה .אם הוא באמת חבר בורסה ,הוא יציג בפנינו את התג של בורסת היהלומים הישראלית.בנוסף ,לכל חבר בורסה יש רישיון לעסוק ביהלומים,וזוהי גם כן הוכחה שהוא באמת מתעסק ביהלומים,ולא סתם סוחר או תכשיטן.יש לציין שהרשיון לעסוק ביהלומים מתחדש על בסיס שנתי,לכן חשוב לראות שהרשיון הוא בתוקף.

יהלומים משודרגי ניקיון

כיום ,ניתן למצוא טבעות אירוסין רבות  שתוכן משובץ יהלום משודרג ניקיון ,או ,כפי הנהוג לכנותו"יהלום מטופל".זה למעשה יהלום באיכות נמוכה מאוד שעבר השבחה במעבדה ללטיפול ביהלומים.לדוגמא, יהלום שהיו בתוכו סדקים ושברים רבים שהיו נראים אפילו לעיו הבלתי מזויינת,ובמעבדה מילאו את השברים והסדקים בחומרים שקופים מיוחדים ,כך שלא נוכל לראות את השברים והסדקים.יהלום כזה יהיה זול מאוד,אך למעשה מפספס את כל המטרה המרכזית של יהלום :החזר אור. אמנם יכול להיות שיהלום כזה יחזיר אור ,אך אם נשים לידו יהלום שאינו מטופל באותה רמה של ניקיון ,נראה הבדל גדול.כך שיהלום מטופל רק זוכה לשאת בכינוי "יהלום" , אך למעשה אין בו שום מאפיין של יהלום אמיתי.

מיקום חנות ואתרים

ישנה חשיבות מסוימת למיקום החנות;אם לדוגמא היא ממוקמת בתוך קניון יוקרתי במקום בולט ,די ברור שבקניית טבעת אירוסין או יהלום ,אנו נשלם יותר ,כיוון שלרוב היא מיועדת לאנשים עשירים ואמידים יחסית.לעומת זאת אם חנות ממוקמת באזור הבורסה, זה אינו מבטיח שהמחירים שם יהיו  זולים בהכרח ,אך רוב הסיכויים שהיא תהיה זולה יותר מחנות נוצצת ויוקרתית בקניון.הסיבה העיקרית היא שליד הבורסה ישנם חנויות רבות ,וכך ישנה תחרות רבה יותר,מה שמבטיח מחיר זול יתר לצרכן .יחד עם זאת ישנם אנשים המנצלים את השם של המקום על מנת ליצור לעצמם תדמית של מקום זול,ולכן עלינו להיזהר. גם חנויות הממוקמות בבתי מלון הן לרוב חנויות המיועדות לתיירים,וברובם ישנם מחירים מנופחים במיוחד עבור תכשיטים או טבעות אירוסין. כמו כן ,כיום בעידן האינטרנט ישנם הרבה חנויות וירטואליות ,ותמיד רצוי לגשת וראות שמדובר בחנות אמיתית. גם אם חיפשנו במילת חיפוש "טבעת אירוסין" ,אפילו אם מישהו ממוקם בתוצאה ראשונה, זה עדיין לא אומר שהוא טוב ואמין.זאת, כיוון שכיום ישנם חברות לקידום אתרים,כך שהתוצאות המתקבלות במנוע החיפוש הן לעיתים בעיתיות.לכן ,מנועי החיפוש משנים כל הזמן את האלגוריתמים שלהם,על מנת לתת תוצאה טבעית וטובה יותר.כך שמיקום טוב בתוצאות מנוע החיפוש אינו משקף בהכרח את המציאות.

מחירים מפתים

מידי פעם בפעם ניתן לראות מודעות פרסום למיניהם של טבעות אירוסין.על מנת לפתות את הלקוח ,חברות רבות מציגות במודעה שלהם משפטים כמו: טבעת אירוסין ב1400 ש"ח! נשים לב למה כתוב במודעה; טבעת אירוסין ,כלומר טבעת יהלום ,ואת המחיר הזול. לכאורה אנו שואלים עצמנו ,מה אפשר לקנות במחיר כזה?האמת היא שישנם יהלומים גם זולים יותר מזה , והכל תלוי בגודלו של היהלום ובאיכותו.כך שלמעשה אנו נקבל במחיר זה ,יהלום קטן ולא איכותי , ולעיתים אף יהלום מטופל ! נדגיש כי תעודה על תכשיט או יהלום אינה בהכרח אומרת שהיהלום הוא לא מטופל.כלומר, יש להסתכל בתעודה ולבדוק  אם קיימת הערה אודות טיפול ביהלום. כמו כן ,יש להיזהר ממקומות מפוקפקים למינהם המציעים אף הם טבעות אירוסין במחירים זולים; לעיתים על מנת לייצר טבעות אירוסין משתמשים בזהב  באיכות נמוכה,ואח"כ חותמים עליו שהוא באיכות גבוהה.מן הסתם ללקוח די קשה לבדוק זאת,ולכן מומלץ לקנות ממישהו מוסמך שניתן לסמוך עליו.