שרשרת פנינים אובלית-אופנה צעירה לפנינים

האופנה הצעירה של שרשראות פנינים ועגילי פנינה

 כאשר אנו מזכירים את המילה "פנינים" ,התמונה הראשונה שעולה לנו בדמיון היא שרשרת של פנינים עגולות. זאת, כיוון שהפנינים הקלאסיות,תמיד היו מוצגות בצורה כזאת;עגולות ,לבנות ,אלגנטיות ומושלמות. בכל סרטי הקולנוע בהן שחקניות היו עונדות שרשראות פנינים ,או,מפורסמות שהיו עונדות פנינים, תמיד הם היו עגולות ולבנות.אך למעשה,האופנה העכשיוית בפנינים כיום היא שונה בהרבה.

פנינים לצעירות

ההגדרה הכללית לפנינים צעירות באה לידי ביטוי בצורתן וצבען של הפנינים;ככל שאנו מתרחקים מההגדרה הקלאסית של פנינים ,כלומר, עגולות ולבנות,כך אנו מתקרבים יותר לאופנה צעירה יותר של פנינים.צורה נפוצה ואופנתית במיוחד ,היא הצורה האובלית של פנינים,או פנינים בצורת טיפה;לרוב לפנינים אלו יש ברק טוב יותר מפנינים עגולות,זאת כיוון שהצדפות בהן הם גדלות  מפיקות חומר בוהק יותר מאשר אלו העגולות.כמו כן, כיוון שפנינים עגולות הן קשות יותר לגידול,קשה לקבל יחדיו גם עיגול מושלם וגם ברק מושלם.בפנינים אובליות קל יחסית לקבל פנינים עם ברק טוב,ולמעשה לרוב הפנינים האובליות ,יש ברק טוב יותר מפנינים עגולות. מחירן של פנינים אובליות הוא לרוב גם זול יותר משל פנינים עגולות,זאת ,כאמור, כיוון שהם נדירות פחות.גם לגודל יש חשיבות,ופנינים אובליות הם לרוב בקוט קטן יותר משל פנינים עגולות,מה שהופך אותן לכבדות פחותובעלות מראה צעיר יותר. אורך מחרוזת סטנדרטית בפנינים הוא לרוב 45 ס"מ ,כאשר בפנינים אובליות לרוב מעדיפים לקחת שרשרת ארוכה יותר,לעיתים באורך של 90 ס"מ ,ואף 1.20 מטר.הסיבה לכך היא שבאורך זה ניתן לקשור בשרשרת קשר המזכיר מראה של עניבה,כך שהמראה הופך שונה  מהמראה הקלאסי.

צבע פנינים 

צבען של הפנינים הקלאסי הוא לבן;יחד עם זאת , רוב הפנינים אינן מגיעות בצבע זה ,אלא ,בשלל צבעים שונים.צבע ורוד או צבע אפרסק הינם מרשימים לא פחות ומשווים לשרשרת מראה צעיר ומרענן,כך שניתן לענוד אותן לא רק באירועים ,אלא גם ביום יום. כמו כן, אפשר ליצור שילובים של צבעים בתוך השרשרת עצמה ,כך שהמראה של הפנינים  יהיה מעניין ומושך את העין. בפנינים של מים מתוקים יש למעשה מבחר גשול מאוד של צבעים,כאשר אחרי הצבע הלבן , הצבע הפופולרי ביור הוא צבע אפרסק.לעומת זאת, בפננים של מים מלוחים, המגוון הוא קטן יותר, ומשתנה מצבע כסוף אפרפר-לבן-לצבע של זהב. מחירי פנינים של מים מתוקים הוא זול בהרבה מאשר מים מלוחים, ומבחר הצבעים שלהם גדול יותר,מה שהופך אותם לפופולריות יותר, במיוחד בקרב צעירות.

עגילי פנינה צעירות

כאמור, כיום יש ביקוש גדול יותר לפנינים שאינן קלאסיות,ובעלות מראה שונה מהמקובל .זה נכון גם לגבי מחרוזות פנינים,וגם לגבי עגילי פנינה. כאשר אנו רוכשים שרשרת פנינים טיפתיות או אובליות, רצוי להוסיף להן גם זוג עגילי פנינה תואמים.מחיר עגילים כאלה יהיה גם הוא זול יותר מאשר עגילי פנינה עגולות קלאסיות.יחד עם זאת ישנו קושי מסויים בעגילי פנינה בצורת טיפה, זאת כיוון שפניני טיפה תמיד שונות אחת מהשניה בצורה ובצבע, כך שקשה יותר להתאים זוג,לעומת זוג עגילי פנינה לבנים ועגולים. יתרון נוסף לפניני טיפה הוא העיצוב שלהם; בעוד בעגילי פנינה לבנות לעיתים יש צורך בעיצוב מיוחד על מנת להבליט את מראיהן, בפניני טיפה אין צןרך בעיצוב מיוחד, כיוון שצורת הפנינה עצמה כבר בולטת ובעלת מראה מיוחד,כך נוסף עוד יתרון לעגילי פנינה טיפתיות.