כיצד לזהות פנינים איכותיות

שיטות פשוטות להבחנה באיכותן של פניניםכאשר את ניגשת לבחור שרשרת פנינים או עגילי פנינה, תמיד  מתעוררת השאלה,איך אני יודעת שהפנינה הזו היא איכותית? הרי לי אין מושג ,ויכול להיות שהפנינים הם לא איכותיות. זוהי אכן שאלה טובה ,ןנכון יהיה לומר שהתשובה לא כזו פשוטה.יחד עם זאת, אנו ניתו כאן מספר דוגמאות כיצד לקבוע האם פנינים הם איכותיות או לא.
ראשית יש לזכור,כי כאשר אנו באים לקנות פנינים,יראו לנו כל מיני דוגמאות,ולנו אין מקור השוואה אובייקטיבי באותו רגע.כלומר, קשה מאוד לדעת אם הפנינים שראינו בחנות הקודמת הם טובות יותר,מכיוון שהם לא נמצאות איתנו על מנת שנשווה בינהם. הרושם הראשוני שבו ראינו את הפנינים לרוב ,יתקבע במוחנו,וכך נזכור את תמונת  הפנינים .לכן, ברוב החנויות משקיעים המון בתאורה ומיקום נכון של הפנינים,על מנת שיהיו בוהקות ככל האפשר,כך שבמוחנו נזכור תמונה מרהיבה. למרבה המזל, ישנן כמה שיטות בהן נוכל להיעזר , וכך נוכל לבחון את הפנינים מקרוב ,ולדעת את איכותן.

מבחן ראשון:זהה עצמך

שיטה טובה ומשעשעת מעט, היא להסתכל על הבבואה שלנו ,המופיעה על הפנינה.כלומר, משתמשים בפנינה  כמראה,ומסתכלים כיצד נראית דמותנו בפנינה. אם קויי המתאר החיצוניים של הדמות נראים חדים וברורים,זהו סימן שהפנינה היא באיכות טובה,אך יש לערוך כמה מבחנים נוספים כדי לקבוע זאת בוודאות.לעומת זאת , אם הקווים בחיצוניים של הדמות שלנו מטושטשים ,וקשה לנו לראות את הדמות שלנו על גבי הפנינה, כנראה שהפנינה היא לא איכותית.למעשה מבחן זה נותן לנו לדעת מהי רמת הברק של הפנינה;ככל שרמת הברק היא גבוהה יותר כך הפנינים יחזירו יותר אור ,כך שאם נסתכל על פנינה נראה את דמותנו ברורה יותר, משום שהיא מחזירה יותר אור.

מבחן שני:פני השטח

בהסתכלות על פני השטח של הפנינה,נוכל לראות את איכותה;במידה ורוב פני השטח נקיים מפגמים ומשקעים,כלומר,90 אחוז לערך משטח הפנינה הוא נקי מפגמים ושקעים,הפנינה היא באיכות טובה .יחד עם זאת יש לציין כי בפנינים שגודלן 12 מ"מ ומעלה,קשה למצוא פנינים באיכות כזאת,ש 90 אחוז משטחן הוא נקי מפגמים,ופנינים בגדול כזה יהיו יקרות בהרבה יותר מאשר פנינים בגודל 9 מ"מ. לכן, בד"כ ברוב החנויות ,כאשר מציגים פנינים בגודל של 13 מ"מ לדוגמא, ניתן לראות הרבה פגמים על פניהם.אמנם, תמיד המוכרים יאמרו לנו ,שזה בגלל שזה טבעי ואלו הן פנינים אמיתיות וכל מיני תירוצים שכאלה, אך יש לזכור כי יש גם פנינים אמיתיות באיכות טובה יותר,וזה תלוי בעיקר במחירן.הפנינים המושלמות והיקרות ביותר בגדלים אלו בד"כ משובצות בתוך עגילי פנינה, מה שמסביר את מחירן היקר יחסית.

מבחן שלישי: צורה

מבחן זה  מתייחס רק לפנינים עגולות.כלומר,פנינים שמוגדרות מראש כבעלי צורה שונה, כגון :טיפה אובל,או בארוק,לא קשורים למבחן זה. ניקל את הפנינים ונבדוק אם הם כדוריות;יש לזכור כי הטבע לעולם לא יוליד פנינה כדורית מושלמת,אך בדיקה זו נועדה על מנת שנוכל לקטלג את הפנינים כעגולות ,או כפנינים הקרויות "פוטייטוס", כלומר צורה הדומה לתפו"א.ככל שצורת הפנינה היא עגולה יותר,כך הפנינה נחשבת לאיכותית יותר.גם בקטגוריה זו, הפנינים האיכותיות ביותר מיועדות עבור עגילי פנינה,כיוון שהם חשופות יותר לעין מאשר פנינה בשרשרת פנינים,אשר צידי מוסתרים על ידי הפנינים האחרות.

אזהרה

חשוב לזכור, שפנינים העונים על כל הקריטריונים הללו בשלמות,הם פנינים יקרות ואיכותיות ביותר.לכן חשוב לקנות ממקום שניתן לבטוח בו,ורצוי גם כן עם תעודה של התחייבות שפנינים אלו הן אכן פנינים אמיתיות,ולא חיקוי מפלסטיק או אם הפנינה.להסבר מורחב אודות זיהוי פנינים אמיתיות