טיפים:כיצד לבחור עגילי פנינה

כיצד לבחור עגילי פנינה? כל הטיפים לבחירה הנכונה והמתאימה

 


בחירת תכשיט באופן כללי נחשבת עבור רוב הנשים כבחירה לא קלה. אחת הסיבות לכך היא השפע הרב שקיים בחנויות התכשיטים.יחד עם זאת, כאשר ישנו מיקוד מסויים ,כגון עגילי פנינה  , ניתן יחסית בקלות להתאים את הסגנון הרצוי.

ישנם שני סגנונות עיקריים בקולקציות עגילי פנינה : עגילי פנינה נופלים, ועגילי פנינה תלויים. בנוסף ,סגנונות אלו מתחלקים מגוון רב של תת סגנונות, אך אלו המאפיינים ההעיקריים על פיהם יש להחליט בצעד הראשון לבחירת עגילי פנינים.

כאמור לעיל יש להחליט מראש מה מהסגנונות הנ"ל מתאים לנו;כאשר מדובר בבחורות צעירות עד גיל 24 ,עבור עגילים ליום-יום ,לרוב,העגילים המתאים ביותר הם עגילים צמודים ללא עיטורים כלשהם,כלומר, עגילים שרואים בהם רק את הפנינה . אם מעונינים בעגילי פנינה עבור אירועים מיוחדים ,רצוי שמלבד הפנינה יהיו עיטורים נוספים,כגון תוספות של יהלומים וזהב.


עגילי פנינה צמודים


עגילי פנינה שאינם צמודים,לעומת זאת, מתאימים יותר עבור נשים בגילאי 25+ והסטטיסטיקה מוכיחה זאת. עגילי פנינה נופלים מקנים דימוי של תכשיט גדול יותר,שלא ניתן להתעלם ממנו. גם כאן, ישנם עגילי פנינה פשוטים שבהם תלויה הפנינה ללא שום תוספת, וישנם כאלה מעוצבים עם תוספות של זהב ויהלומים.הפשוטים, ללא  עיצובים מיוחדים של זהב ויהלומים יתאימו ליום-יום,ואילו המעוצבים יתאימו יותר לאירועים.

עגילי פנינה נופליםגודל הפנינה הינו מאפיין חשוב נוסף אותו יש לקחת בחשבון.פנינים בגודל של עד כ 8-9 מ"מ יתאימו לבחורות צעירות ואילו פנינים הגדולות יותר מ-9  מ"מ ,נחשבות מבוגרות יותר.הגודל הממוצע עבור בחורות בגילאי 18-27 הוא 7-8 מ"מ , לגילאי 27-35 הוא 8-9 מ"מ , גילאי 35-45 9-10 מ"מ ,גילאי 45+ גדול של מעל ל10 מ"מ, גודל ממוצע  11 מ"מ .באופן עקרוני,ניתן לראות את הגודל של 9 מ"מ כגודל פנינה ממוצע הפופולרי ביותר עבור נשים בכל הגילאים.

גם לצורת הפנינה ישנה חשיבות; פנינים עגולות או פנינים בצורת טיפה או אובליות.לרוב , פנינים עגולות נחשבות לפופולריות יותר,מפנינים שאינם עגולות.אך יש לציין כי כיום קיימת מגמה אופנתית, במיוחד בקרב צעירות,לפנינים שאינם עגולות ובמיוחד לפניני טיפה.