פנינים זולות

כיצד לאבחן פנינים זולות, וכיצד לקבוע את מחירם. ומדוע בכלל יש פנינים זולות?


 פנינים, כמו כל סחורה אחרת, ניתן להשיג בתחום רחב מאוד של מחירים. בעבר, כל הפנינים גודלו בידי היפנים, ופנינים שלא עברו את מבחן האיכות היפני לא שווקו בכלל. לכן,נוצר מצב שבו ,כמעט כל הפנינים שהיו קיימות בשוק היו  יקרות מאוד, אך יחד עם זאת הן גם היו איכותיות מאוד. 
כיום, גידול פנינים הפך לנחלת הרבים, בינהם ניתן למצוא,:אוסטרלים,אינדונזים,פיליפינים,סינים יפנים ועוד. כך שהמבחר בפנינים הולך וגדל כל העת,וחברות רבות מוכרות גם פנינים באיכות נמוכה, שבעבר לא היו עוברות את המבחן היפני. כיוון שהלקוחות (רובם) אינם מבינים באיכות הפנינים, הם לפעמים מולכים שולל על ידי המוכרים, ומתפתים לקנות פנינים במחיר זול, אך באיכות גרועה במיוחד  . 

גם תעודה ממעבדה,לא תמיד תבטיח את איכות הפנינים, אלא אם כן מדובר במעבדה גמולוגית מקצועית ובינלאומית. תעודה שכזו, לרוב מונפקת לפנינים שערכן עולה על 10,000$ ,זאת כיוון שהבדיקה עצמה היא ארוכה ומחייבת. לכן, יש להיזהר מכל מיני הצעות מפתות למינהם המכילות את המילה פנינים,או פנינים אמיתיות. נכון, יש פנינים אמיתיות במחירים ממש זולים, אבל האיכות היא בהתאם.

להלן כמה כללים שיעזרו לנו לעמוד על טיבן ומחירן של פנינים:

1. פנינים גדולות אינם תמיד יקרות. אם הן מחורצות ובעלות פגמים רבים, ומציעים לנו אותן ב 80% הנחה,כביכול,יש לכן סיבה, וכדאי לברר היטב מה טיבן ,כי יכול להיות שהם לא שוות אפילו 5% מהמחיר אחרי ההנחה.

2. פנינים עגולות , תמיד יהיו יותר יקרות מפנינים שאינם עגולות. כמו כן, פנינים בעלות צורה סימטרית  אחרת כגון ,טיפה,יהיו זולות יותר מפנינים עגולות     (זאת כאשר הפנינים העגולות הן באמת עגולות ולא בצורת תירס).

3. פנינים בצבע לבן ,יהיו תמיד יקרים יותר משאר הצבעים,אלא אם כן, מדובר בצבע נדיר ויוצא דופן (לדוגמא :כחול או זהב נחשבים נדירים).

4. רצוי להשוות. רוב הסיכויים שבחנות זה יהיה קשה,אבל באתר זה קיימים מספר מדריכים אשר יעזרו לקבוע איכות  הפנינים .

5. תעודה מבית העסק, אינה בהכרח מעידה על איכותם של הפנינים,השתמשו בעיניכם בלבד על מנת לקבוע את האיכות.

6. חשוב לזכור, פנינים נחשבות לתכשיט בעיקר בזכות הברק שלהם. מושלמות ככל שיהיו, אם הברק של הפנינים חלש- חבל על הכסף ,כי חיקוי פלסטיק יראה יותר טוב. כמו כן חשוב שלברק יהיה עומק  פנימי,דבר המאפיין פנינים איכותיות.

7. הפנינים הישנות,כמו כאלה שגודלו לפני 30 שנה ויותר, אינן שוות כמו חדשות, וערכן נמוך בהרבה. במיוחד אם לא שמרו עליהם  כראוי. לדוגמא ,אם נשמרו בתוך קופסא בארון-יצהיבו מהר ויאבדו את הברק שלהם. כדי לללמוד על שמירת פנינים יש להיכנס למדריך לשמירת פנינים המצוי באתר זה.