פניני טהיטי

פניני טהיטי המכונות פנינים שחורות , נחשבות לפנינים יוקרתיות ונדירות

פנינים מסוג טהיטי, גדלות במים מלוחים סביב אזור פולינזיה הצרפתית שבאוקיינוס השקט. הסיב לכך שהם זכו לכינוי "טהיטי" ,היא  בכך שכל הפנינים שנמצאו באזור זה נסחרו באי טהיטי, הנחשב למרכז סחר מקומי.

פניני טהיטי נחשבות למיוחדות ,הודות לצבען הכהה  והבולט ,שלא ניתן למצוא כמוהו באף פנינה בעולם.בעוד המאפיין המרכזי של כל סוג פנינים אחרות הוא צבען הלבן ,צבען של פניני טהיטי הוא לרוב בצבע ברונזה כהה, ולכן הם מכונות  " פנינים שחורות ". למעשה צבען הוא כחול  או סגול כהה ,עם גוונים של ברונזה . פנינים מסוג טהיטי ניתן למצוא גם בגוונים בהירים יותר, כאשר הגוון הבהיר ביותר הוא  האפור.

בנוסף לצבען המיוחד, פניני טהיטי מתהדרות גם בברק יוצא דופן . כאמור, צבען אינו צבע מוחלט, ולרוב ניתן לראות בהם התפצלות של חלק מצבעי הקשת, כגון ורוד סגול וירוק, המקנה  לפנינים יחודיות ויוקרה.

גודל פניני טהיטי נחשב לגדול יחסית, ומתחיל מ- 7 מ"מ. זאת, הודות לגודלה של הצדפה (כ -30 ס"מ)הנקראת Pinctada margaritifera ,בה גדלה פנינת טהיטי. יחד עם זאת , הפנינים הגדולות ביותר מסוג טהיטי יגיעו לגודל של 15 מ"מ.

איכות  פניני טהיטי  היא לרוב  גבוהה - עד לגודל של 8 מ"מ ,אך יורדת מאוד כאשר מדובר  בגודל  של 10 מ"מ ומעלה.לכן, מחירן יהיה גבוה ביחס לפנינים מסוג אחר. פניני טהיטי ניתן למצוא בצורות שונות,כאשר הצורה היקרה ביותר היא עגולה.

פניני טהיטי מבוקשות במיוחד עבור טבעות ותליונים ,  עבור פנינים גדולות של כ 13-15 מ"מ . פנינת טהיטי בגודל  כזה באיכות טובה נחשבת לאבן חן  יקרה ולעיתים מחירה יעלה עשרת מונים מזו של אבן חן. כמו כן,פניני טהיטי מבוקשות עבור מחרוזות פנינים   בגודל של 8-10 מ"מ. 

בעקבות מחירן הגבוה, פותחו עם השנים זנים מיוחדים של פנינים שעבור שינויים ,על מנת ליצור את צבען הנדיר, במיוחד בפנינים של מים מתוקים. כך שנפתחה אופציה בפני אלו המעונינות לרכוש פנינים שחורות אך לא יקרות.

מחרוזת פנינים שחורות 11 מ"מ