פניני הים הדרומי

אודות הפנינים הגדולות והיוקרתיות העולם , פניני הים הדרומי


 פניני הים הדרומי , הינם פנינים המגודלים בעיקר באזור הים הדרומי של סין , אך כיום אזור גידולם מגיע למעשה עד צפון אוסטרליה .פניני הים הדרומי נחשבו לקשים יחסית לגידול, כיוון שגידולם הוא רק בחוות גידול בתוך הים הדרומי, הידוע כסוער במיוחד. כיוון שכך , ישנם שנים של יבולים שלמים הנהרסים בעקבות סופות הוריקן או זרמים חזקים, כך שמחיר פנינים אלו נחשב לגבוה יחסית , עקב נדירותם.

המאפיין העיקרי של פנינים אלו הוא בגודלם ; פניני הים הדרומי נחשבות לגדולות ביותר מבין כל זני הצדפות הקיימים כיום, במיוחד כאלו שניתן להפיק מהם פנינים באיכות של נוי. ניתן למצוא פנינים מסוג זה המגיעות לעיתים לקוטר של כ 23 מ"מ ,באיכות טובה , אך לרוב פניני הים הדרומי  בממוצע מגיעות לגודל של 15-16 מ"מ .
מאפיין נוסף  בזכותו מפורסמות פניני הים הדרומי , הוא  הברק שלהם ,הנחשב ליוצא דופן ובולט מבין כל  סוגי הפנינים. ברק פנינים אלו  מגיע מעומק הפנינה , ולרוב מאופיין בגוונים של כסף . 
המאפיין הייחודי הבולט ביותר לפנינים אלו הוא הצבע ; פניני הים הדרומי הם היחידים בהן קיים צבע זהב , מה שגורם לה להיות מבוקשת ביותר עבור תכשיטי יוקרה . כמו כן, יש לפנינים אלו זנים של צבע כסף , לבן , ואפור .
ניתן למצוא את פניני הים הדרומי בצורות שונות, אך לרוב צורתם תהיה עגולה וכדורית , וחלקם יהיו בצורת אובל או טיפה. ככל שהפנינה עגולה וכדורית יותר כך ערכה רב יותר , וגם נדירה יותר, שכן לרוב ,הפנינים הללו  הן בצורה כמעט כדורית או מעט ביצית.
שטח הפנים של פניני הים הדרומי הוא לרוב חלק יחסית ,ותכלילים או פגמים המצויים בהם לרוב מתבטאים כעיגולים שקועים וקטנים. לרוב נעשה שימוש בפנינים אלו בטבעות פנינה יוקרתיות או עגילים , או שרשראות פנינים יוקרתיות במיוחד שמחירם עשוי להגיע לעשרות אלפי דולרים.